Prosinec 2011

Richelle Mead - Mrazivý polibek

19. prosince 2011 v 16:30 | Lucy |  Knihy ke stažení
Název - Mrazivý polibek / 2. díl
Série knih - Vampýrská akademie
Autorka - Richelle Mead
Počet stran - 261
Nakladatelství - Domino
Odkaz ke stažení - Odkaz z uloz.to
Popis knihy -Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Naděje

13. prosince 2011 v 21:08 | Lucy |  Něco málo z mojí představivosti z knih
Tahle kapitolka se týká postav z Vampýrské akademie Adriana a i když se to možná bude zdát neuvěřitelný a možná je to i trochu nesmyslný tak naší milé alchymistky Sydney, který moroji i Dhampýry opovrhuje. Celé je to psané z pohledu Sydney a prosím aby jste to nikde nekopírovali protože je to z mojí fantazie i když jsem použila knižní postavy :) Hezké čtení :)


Richele Mead - Vampýrská akademie 1

6. prosince 2011 v 15:11 | Lucy |  Knihy ke stažení
Název - Vampýrská akademie / 1. díl
Série knih - Vampýrská akademie
Autorka - Richelle Mead
Počet stran - 279
Nakladatelství - Domino
Odkaz ke stažení - Odkaz z uloz.to
Popis knihy - Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství.

Meg Cabotová - Runaway

3. prosince 2011 v 21:57 | Lucy
Určitě většina z vás zní spisovatelku Meg Cabotovou která je autorkou dost známých dívčích románů jako třeba Daník princezny, proto mě napadlo že určitě také máte rádi její knihy V kůži supermodelky a Jmenuji se Nikki. Určitě víte že vyšel i třetí díl této série který se jmenuje Runway ale bohužel zatím není jisté kdy vyjde v ČR proto mě napadlo že bych postupně překládala jednotlivé kapitoly třetího dílu a dávala je sem na blog. Avšak nebude to žádná brnkačka proto se pro překlad rozhodnu až tehdy když zde najdu alespoň 5 kladných komentářů k mému návrhu pro překlad.