Recenze na knihu Měsíční píseň

11. dubna 2012 v 17:10 | Lucy
Název knihy: Měsíční píseň
Série: Mercy Thompson
Autor: Patricia Briggs
Počet stran: 288
Nakladatelství: Fragment
Anotace: Je čas na změnu! Zapomeňte na sladkobolné romance! Seznamte se s Mercy Thompsonovou! Přátelí se s vlkodlaky. Přátelí se s upíry. Ovládá bojová umění. Opravuje stará auta. Lehce se dostane z každého průšvihu. Je krásná, je chytrá, je jiná. "Vlkodlaci jsou nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě…"

Recenze: V Tri-Cities to žije. Nejen, že zde žijí bytosti jako fae, vlkodlaci nebo upíři, ale také se tu dějí podivné věci - například někdo napadl Adama, alfu vlkodlačí smečky v Tri-Cities.

Hlavní hrdinkou knihy je Mercy, kožoměnec a automechanička, která musí zjistit, kdo proměňuje lidi ve vlkodlaky a následně je prodává. Když Mercy nalezne zraněného Adama, rozhodne se ho odvést k Maroku Branovu. Ten bohužel žije v místech, kde Mercy vyrůstala, a ona tak musí čelit své minulosti a především tomu, kvůli kterému odtamtud odešla. musí se střetnout se Samuelem a vyjasnit si, co k němu vlastně cítí. Ze všeho nejdříve však musí zachránit Adama a vyřešit záhadu, kdo mučí vlkodlaky. Možná když to Mercy vyřeší, vyslouží si jako odměnu rande s Adamem.

Knihu shledávám velmi zajímavou a napínavou. Žánrově se jedná o spojení akční fantasy s detektivní zápletkou. Originální prvek v současné nadprodukci fantasy knih tvoří povýšení vlkodlaka na hlavního hrdinu.

Hned na začátku knihy si nejde nevšimnou "obyčejnosti" hlavní postavy. Na Mercy oceňuji hlavně to, že není dokonalá, jako mnozí jiní hrdinové v jiných knihách. Velmi zajímavým a originálním nápadem je i to, že autorka nechala Mercy proměňovat v kojota. Nejde říci nic jiného, než že kniha je úžasná a udrží čtenáře v napětí od začátku do konce..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama